Kutluhallar İlköğretim Okulunun masatenisi başarısı
11.03.2011
Kütahya’nın Emet ilçesinde yapılan İlköğretim okulları arası masa tenisi ilçe seçmelerinde Hisarcık Kutluhallar köyü ilköğretim okulu tüm kategorilerde birinci oldu.Emet ilçesinde yapılan ilçe ilköğretim okulları masa tenisi seçmelerine Emet ilçesinden Gazikemal ilköğretim okulu, Ashapoğlu ilköğretim okulu ve Örencik beldesi ilköğretim okulları ile Hisarcık ilçesinden Kutluhallar ilköğretim okulu, Cumhuriyet ilköğretim okulu ve Hasanlar ilköğretim okulu katıldı. Müsabakalar sonunda masa tenisi küçük erkekler, küçük kızlar, yıldız erkekler ve yıldız kızlar birinci olan Kutluhallar köyü ilköğretim okulu Kütahya lisesinde 10-11 Mart 2011 tarihinde yıldızlar ve 31 Mart-1 Nisan 2011 tarihinde yapılacak olan küçükler ilköğretim okulları masa tenisi müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Sporu hayatımızın her alanında hem alışkanlıklarımızın hem de hedeflerimizin arasına koymamız gerektiğini vurgulayan Kutluhallar Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Coşar, “ Masa tenisi sporunun terleme yoluyla vücuttaki toksinleri attığı, kasları doğal yoldan çok uyumlu şekilde komple çalıştırdığı, akciğer kapasitesini artırdığı, denge ve refleks yeteneklerini geliştirdiği, ayrıca sosyal ilişkilerin gelişmesini ve kendine güven duygusunun artmasını sağladığı bilinmektedir. Bu bağlamda masa tenisi sporunu sevdirmek amacıyla okul öğrencilerimize her türlü imkanı sunmaktayız. Okulumuzun aldığı başarı bunun en güzel örneğidir. İnşallah Kütahya’da yapılacak olan müsabakalarda ilçemizi en iyi şekilde temsil ederiz “ diye konuştu.
SON EKLENEN YORUMLAR
Henüz yorum girilmemiştir. İlk yorum giren olmak ister misiniz?
Gün
Ay
Yıl
“Jandarma Taburu yerinde kalacak!”
07.01.2011
Kütahya ekonomisine asker ve asker aileleri vasıtasıyla ciddi katkılar sağlayan Jandarma Taburu'nun Evliya Çelebi Mahallesi'nde bulunan yerinden kaldırılarak Kastamonu iline taşınacağı iddialarına İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın cevap verdiği öğrenil
> Devamı
Halter Şampiyonası''nın sonuçları açıklandı
13.11.2010
Halter Federasyonu tarafından Kütahya'da yapılan ''Gençler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası''nın sonuçları açıklandı. Federasyondan yapılan yazılı açıklamaya göre,..
> Devamı
Kent Hastanesi'nin ilk bebeği
03.01.2011
Kütahya Özel Kent Hastanesi'nde ilk doğum gerçekleştirildi. Kütahya'da geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Kent Hastanesi'nde önceki gün ilk bebek dünyaya geldi
> Devamı
Kütahya'da ulaşım adına bilmek istediğiniz her şey burada!